עו"ד אהוד כליף
 
 
 
 
 
 
 
072-3267137
 
 
מספר
מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הצלחות משפטיות

 
לפניכם תיקים נבחרים שטופלו על-ידי עו"ד אהוד כליף וצוות משרדו. פעולות הניהול והייצוג הובילו להצלחה משפטית כמפורט להלן.
תינוק בן 10 ימים שנולד בריא, הגיע עם אמו לקופת חולים כדי למדוד ערכי בילוריבין בדם (קשור לצהבת). רופא כללי ניסה לקחת דם מצווארו של התינוק ותוך כדי כך גרם ללחץ עצבי על הצוואר. כתוצאה מכך, הפסיק התינוק לנשום ובעקבות זאת פיתח דום לב. מהאירוע גרם לתינוק נכות שבאה לידי ביטוי בקשיים מוטוריים.

לנוכח הטענות שהעלינו בנוגע להתנהלותה הלקויה של קופת החולים, התיק הסתיים בפשרה במסגרתה שולם לילד סכום נכבד.
אישה נפלה ושברה את יד ימין, מה שגרם אצלה לקיצור ניכר של עצם הרדיוס. בבית החולים בוצע קיבוע בניתוח. היד הושמה בגבס ונגרם לה עיוות. לאחר 10 ימים היא ביצעה צילום רנטגן, והיתה אמורה להיבדק על ידי אורטופד מיד לאחר הצילום. בקופת חולים לא אפשרו לה להיבדק בזמן, והיא נבדקה בשלב מאוחר מדי, בו לא היה ניתן לתקן את העיוות ביד.

במשפט נקבע שקופת חולים כשלה בשני עניינים: מתן הנחיות לא ברורות בעת השחרור מחדר המיון, ואי נקיטת הפעולות הנדרשות לבדיקת התובעת על-ידי אורתופד בחלוף 10 ימים ממועד הקיבוע. בית המשפט פסק לתובעת פיצוי נכבד.
אישה הגיעה לבית החולים לאחר שחשה בצירי לידה בשבוע ה-42 להריונה, שהתנהל באופן תקין. נאמר לה על-ידי הצוות הרפואי שייתכן שיהא צורך בניתוח קיסרי, עקב הניתוח הקיסרי שעברה בעבר. היא חוברה למוניטור, שהדגים מצוקה עוברית. לאורך היום התעלם הצוות הרפואי מסימני המצוקה, ורק כשלא זוהה דופק עוברי, לאחר שעות רבות, חולץ התינוק בניתוח קיסרי דחוף. חבל הטבור היה כרוך סביב צווארו ורגלו, ונגרם לו תשניק עוברי בלידה, שהביא למותו 12 יום לאחר הלידה.

במסגרת הסכם פשרה, קיבלו ההורים פיצוי בסך המקסימלי אותו ניתן לקבל בפסק דין.
רופאה נזקקה לכימותרפיה משלימה דרך הווריד לאחר ניתוח להוצאת גידול סרטני. מיד עם ניתוק האינפוזיה היא חשה כאב חזק במקום חיבור העירוי, שנגרם עקב דליפת חומר העירוי לתוך הרקמות. התברר שהרקמות ניזוקו מהחומר הכימי עד כדי גרימת צלקת גדולה על גבי שקע ניכר וחסר של חלק מהשריר הדו-ראשי.

הרופאה קיבלה פיצוי כספי ניכר במסגרת הסכם פשרה אותו הציע בית המשפט.
אדם שעבד כאיש טכני נפל מכיסא תוך כדי עבודתו, וסבל מכאבים בשורש כף היד ובברך במשך שבועיים. צילומי היד והרגל פוענחו כתקינים, והאורתופד הורה לו להתנהל עם היד כרגיל. עם הזמן הכאבים ביד גברו, ולאחר כשנה מיום התאונה, שני מומחים לכף יד מטעם אותה קופת חולים, אבחנו רצועה קרועה שגרמה לנזק גדול ביד. הם אבחנו את הקרע לפי אותו צילום ראשוני שנעשה לאחר התאונה. התובע נאלץ לעבור ניתוחים ונותרה לו נכות בכף היד.

בית המשפט הציע פיצוי משמעותי, והוא פוצה במסגרת הסכם פשרה.
חיילת אושפזה במחלקה הפסיכיאטרית בבית חולים. אח שעבד במחלקה ביצע בה מעשים מגונים. במסגרת ההליך הפלילי הוא הודה והורשע. התביעה הוגשה נגד האח ונגד בית החולים שלא מנע כהלכה את המעשים הללו וגרם לה נזק חמור.

התיק הסתיים בפשרה בבית המשפט המחוזי במסגרתה שולם לה סכום נכבד כפיצוי.
אישה הגיעה לרופא עור עם ציפורן שחורה באגודל. היא אובחנה כסובלת מפטרת ציפורניים, ולכך ניתן לה מרשם למשחה. משלא חל שיפור, נאמר לה בקופת החולים כי תהליך הריפוי עלול להימשך שנתיים ולא ניתן לה כל טיפול או הפנייה לבדיקה אחרת. לאחר כשנתיים, הסתבר שמדובר בגידול ממאיר והיא הופנתה לבית חולים שם נכרת גוש באצבע, ובו קטעי רקמה של מלנומה. לבסוף נכרת קצה האגודל עם כל הגידול, ולאחר מכן בוצעה כריתה דיסטאלית של האגודל.

בתביעה נטען כי ניתן היה לאבחן את הגידול כבר בשלב הראשון, ולצמצם את סבירות שליחת הגרורות. הלקוחה קיבלה פיצוי משמעותי על החסר באצבע ועל הסיכון שהמחלה תחזור.
אדם בריא בגופו עבד כפועל במפעל, תמך כספית בהוריו ועזר באחזקת הבית. באחד הימים הסתחרר, נפל על גבו ונחבל בעוצמה. רופאת המשפחה אליה פנה, אבחנה רגישות במישוש בעמוד השדרה המתני, המליצה על מנוחה ותרופות לשיכוך כאבים. לאחר יומיים הופנה לאורתופד, ובצילום רנטגן לא נמצא דבר. ככל שחלף הזמן הוא התקשה ללכת על רגליו. האורתופד ורופאת המשפחה המשיכו לתת לו ימי מחלה ולרשום לו תרופות נגד כאבים למרות ההתדרדרות. בהמשך הוא איבד את היכולת לעמוד וללכת ואת השליטה על מתן שתן. בני משפחתו החליטו לפנותו בדחיפות לחדר המיון בבית החולים.

למרות אצירת השתן וחוסר היכולת ללכת, בבית החולים החליטו לשחררו. הצוות הרפואי ניסה לשכנע את הנפגע ואת בני משפחתו לעזוב את בית החולים אך הם סירבו והוא נשאר בלית ברירה. למחרת היום הוא נבדק על-ידי נוירולוג והוחלט לבצע ניתוח. לאחר הניתוח הוא נותר משותק בשתי כפות רגליו ואיבד את השליטה על הסוגרים. אנו העלינו בבית המשפט את הטענה כי קופת החולים ובית החולים היו יכולים לבצע צעדים מקדימים, שהיו מונעים את ההתדרדרות והשיתוק.

במסגרת הליך גישור קיבל התובע פיצוי משמעותי ביותר, הן מקופת חולים והן מבית החולים.
אדם כבן 55 החל לסבול מהפרעות בהטלת שתן, בגינן פנה לרופא משפחה בקופת חולים. הרופא טען כי מדובר בהגדלת הערמונית – תופעה נפוצה ורגילה בגילו. הרופא התעלם משינויים בבדיקות ולא הביא בחשבון שיתכן ומדובר במחלה ממאירה ולא בהגדלה שפירה. הדרך היחידה להבחין בין המחלות היא ביופסיה. 5 שנים לאחר הביקור הראשון ובשל המשך התלונות הוא הופנה לאורולוג. באיחור ניכר בוצעה ביופסיה שגילתה גידול ממאיר מאד עם גרורות. לאחר 3 שנים הוא נפטר כתוצאה מהמחלה בייסורים קשים.

קופת החולים נתבעה בטענה שהחולה הוטעה לחשוב שמצבו תקין. במסגרת הליך גישור קיבלה המשפחה פיצוי גבוה.
בימים אלה מנהל המשרד תיקים בתחומי הרשלנות הרפואית בבתי המשפט בירושלים ובתל-אביב שעניינם: מיילדות, גניקולוגיה, "הולדה בעוולה", רשלנות בחדר מיון הקשורה לתחום הקרדיולוגיה, רשלנות בקופת חולים בתחום הנוירוכירורגיה, רשלנות בתחום הבריאטריה (ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר) וכירורגיה אורתופדית. כמו כן, מנהל המשרד תביעות שעניינן תאונות דרכים ותביעות נזיקין הקשורות בתאונות שאינן תאונות דרכים.

צרו קשר עם עו"ד אהוד כליף לקבלת ייעוץ ראשוני ללא תשלום: 072-3267137.